€7.31
% €14.40 (49.24% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Months
Art. No: WST8810089239 P/N: 3001190000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 3001190000 Contact insert (industry plug-in connectors), Female, 500 V, 5 A, Number of poles: 6, PUSH IN, Installation size: 3"
Weidmüller Contact insert (industry plug-in connectors), Female, 500 V, 5 A, Number of poles: 6, PUSH IN, Installation size: 3
Weidmüller 3001190000
EAN 04099986902305
Description
Insert for industrial plug-in connectors, consisting of contact element and insulating body.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 34 mm |
|---|---|
| Depth | 51 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 3001190000 |
|---|---|
| EAN | 04099986902305 |
| ETIM | EC000438 |
| SCIP | b67daa31-7dca-434d-8290-da7fb52f83a2 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (packaged) | 0.04 kg |
Designations
Contact insert Industry plug-in connector contact insert
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















