€85.01
% €89.25 (4.75% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810086169 P/N: 2727410000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 2727410000 Interface module with terminal, connector, PUSH IN"
Weidmüller Interface module with terminal, connector, PUSH IN
Weidmüller 2727410000
EAN 04064675000433
Description
Transfer module as an interface with terminals and connectors.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 108.2 mm |
|---|---|
| Depth | 102 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 2727410000 |
|---|---|
| EAN | 04064675000433 |
| ETIM | EC002780 |
| SCIP | 7b5ffb72-271d-4c73-8b09-bd0aaee3697a |
| Weight | 0.2 kg |
| Weight (packaged) | 0.29 kg |
Designations
Interface units PLC Adapter PLC terminal units
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















