€44.89
% €58.91 (23.8% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810086130 P/N: 2725440000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 2725440000 Potential distributor terminal, Screw connection, black, 70 mm², 215 A, 1000 V, Number of connections: 6, Number of levels: 1"
Weidmüller Potential distributor terminal, Screw connection, black, 70 mm², 215 A, 1000 V, Number of connections: 6, Number of levels: 1
Weidmüller 2725440000
EAN 04050118796148
Description
Terminal block for potential distribution. With high contact density.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 39.5 mm |
|---|---|
| Depth | 50.4 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 2725440000 |
|---|---|
| EAN | 04050118796148 |
| ETIM | EC000897 |
| SCIP | e1c310ef-6b67-4efa-80a6-d307472f4de9 |
| Weight | 0.2 kg |
| Weight (packaged) | 0.22 kg |
Designations
Distributor terminal Potential distributor terminal
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















