€4.13
% €6.26 (34.03% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810085627 P/N: 2704380000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 2704380000 Component terminal block, PUSH IN, dark beige, 2.5 mm², 500 V, 500 V, Number of connections: 4, Number of levels: 2, TS 35"
Weidmüller Component terminal block, PUSH IN, dark beige, 2.5 mm², 500 V, 500 V, Number of connections: 4, Number of levels: 2, TS 35
Weidmüller 2704380000
EAN 04064675061816
Description
Terminal block with electronic components.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 5.1 mm |
|---|---|
| Depth | 50.5 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 2704380000 |
|---|---|
| EAN | 04064675061816 |
| ETIM | EC000903 |
| SCIP | e1c310ef-6b67-4efa-80a6-d307472f4de9 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (packaged) | 0.71 kg |
Designations
Component terminal block
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















