€68.07
% €133.99 (49.2% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810069672 P/N: 1790000000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1790000000 Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 690 V, 48 A, Number of poles: 18, Axial screw connection, Installation size: 6"
Weidmüller Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 690 V, 48 A, Number of poles: 18, Axial screw connection, Installation size: 6
Weidmüller 1790000000
EAN 04032248212064
Description
Insert for industrial plug-in connectors, consisting of contact element and insulating body.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 34 mm |
|---|---|
| Depth | 84.5 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1790000000 |
|---|---|
| EAN | 04032248212064 |
| ETIM | EC000438 |
| SCIP | c4c4c9fc-7957-49de-b5fd-516c2623a8c3 |
| Weight | 0.15 kg |
| Weight (packaged) | 0.15 kg |
Designations
Contact insert Industry plug-in connector contact insert
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















