€19.91
% €39.20 (49.21% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Months
Art. No: WST8810069615 P/N: 1788430000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1788430000 Housing industry connectors, Cable entry from top, Plug housing, Side-locking clamp on lower side, Installation size: 10, IP65, in plugged condition"
Weidmüller Housing industry connectors, Cable entry from top, Plug housing, Side-locking clamp on lower side, Installation size: 10, IP65, in plugged condition
Weidmüller 1788430000
EAN 04032248205967
Description
The special die-cast alloy and multi-layered surface sealing provide complete protection for the enclosure.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 98 mm |
|---|---|
| Depth | 94 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1788430000 |
|---|---|
| EAN | 04032248205967 |
| ETIM | EC000437 |
| SCIP | d447edfa-0214-4f34-b5ba-82eae491b46a |
| Weight | 0.39 kg |
| Weight (packaged) | 0.4 kg |
Designations
Connector housing Housing
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















