€11.73
% €23.09 (49.2% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810068516 P/N: 1745770000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1745770000 Contact insert (industry plug-in connectors), Female, 500 V, 16 A, Number of poles: 10, Tension-clamp connection, Installation size: 4"
Weidmüller Contact insert (industry plug-in connectors), Female, 500 V, 16 A, Number of poles: 10, Tension-clamp connection, Installation size: 4
Weidmüller 1745770000
EAN 04008190985493
Description
Insert for industrial plug-in connectors, consisting of contact element and insulating body.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 34 mm |
|---|---|
| Depth | 64 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1745770000 |
|---|---|
| EAN | 04008190985493 |
| ETIM | EC000438 |
| SCIP | b67daa31-7dca-434d-8290-da7fb52f83a2 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (packaged) | 0.06 kg |
Designations
Contact insert Industry plug-in connector contact insert
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















