€14.75
% €29.04 (49.21% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810067055 P/N: 1651210000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1651210000 Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 250 V, 10 A, Number of poles: 108, Crimp connection, Installation size: 8"
Weidmüller Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 250 V, 10 A, Number of poles: 108, Crimp connection, Installation size: 8
Weidmüller 1651210000
EAN 04008190299811
Description
Insert for industrial plug-in connectors, consisting of contact element and insulating body.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 34 mm |
|---|---|
| Depth | 111 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1651210000 |
|---|---|
| EAN | 04008190299811 |
| ETIM | EC000438 |
| SCIP | 1609748e-c278-4c9b-b3d1-e6215d2988cd |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (packaged) | 0.07 kg |
Designations
Contact insert Industry plug-in connector contact insert
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















