€11.49
% €22.61 (49.18% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810067036 P/N: 1650770000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1650770000 Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 250 V, 16 A, Number of poles: 16, Screw connection, Installation size: 5"
Weidmüller Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 250 V, 16 A, Number of poles: 16, Screw connection, Installation size: 5
Weidmüller 1650770000
EAN 04008190299392
Description
Insert for industrial plug-in connectors, consisting of contact element and insulating body.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 23 mm |
|---|---|
| Depth | 73 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1650770000 |
|---|---|
| EAN | 04008190299392 |
| ETIM | EC000438 |
| SCIP | b67daa31-7dca-434d-8290-da7fb52f83a2 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (packaged) | 0.07 kg |
Designations
Contact insert Industry plug-in connector contact insert
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















