€449.82
% €544.90 (17.45% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Months
Art. No: WST8810058482 P/N: 1286890000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1286890000 Media converter (RJ45 / FO), IP30"
Weidmüller Media converter (RJ45 / FO), IP30
Weidmüller 1286890000
EAN 04050118077827
Description
Media converter for implementing Ethernet via an RJ45 interface with fibre-optic cables.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 53.6 mm |
|---|---|
| Depth | 105 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1286890000 |
|---|---|
| EAN | 04050118077827 |
| ETIM | EC001467 |
| SCIP | b14ea46f-06a9-4191-9f88-14cc6c04a8a8 |
| Weight | 0.63 kg |
| Weight (packaged) | 0.94 kg |
Designations
Converter Media changer Media converter
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















