€11.54
% €22.73 (49.23% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Months
Art. No: WST8810053352 P/N: 1058720000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1058720000 HDC HD 64 FCG"
Weidmüller HDC HD 64 FCG
Weidmüller 1058720000
EAN 4032248892471
Description
Insert for industrial plug-in connectors, consisting of contact element and insulating body.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 34 mm |
|---|---|
| Depth | 111 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1058720000 |
|---|---|
| EAN | 4032248892471 |
| ETIM | EC000438 |
| SCIP | 2f94735a-9fba-4903-842f-4fb9aa902310 |
| Weight | 0.08358 kg |
| Weight (packaged) | 0.08358 kg |
Designations
HDC HD 64 FCG
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















