€11.33
% €22.31 (49.22% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Months
Art. No: WST8810052241 P/N: 1023290000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1023290000 Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 400 V, 16 A, Number of poles: 32, Crimp connection, Installation size: 4"
Weidmüller Contact insert (industry plug-in connectors), Male, 400 V, 16 A, Number of poles: 32, Crimp connection, Installation size: 4
Weidmüller 1023290000
EAN 04032248739448
Description
Insert for industrial plug-in connectors, consisting of contact element and insulating body.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 34 mm |
|---|---|
| Depth | 64 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1023290000 |
|---|---|
| EAN | 04032248739448 |
| ETIM | EC000438 |
| SCIP | 1609748e-c278-4c9b-b3d1-e6215d2988cd |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (packaged) | 0.05 kg |
Designations
Contact insert Industry plug-in connector contact insert
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















