€3.14
% €6.19 (49.27% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810051563 P/N: 1003070000 Manufacturer: Weidmüller
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Weidmüller 1003070000 Housing industry connectors, Cable entry from top, Plug housing, Side-locking clamp on lower side, Installation size: HQ, IP65, in plugged condition"
Weidmüller Housing industry connectors, Cable entry from top, Plug housing, Side-locking clamp on lower side, Installation size: HQ, IP65, in plugged condition
Weidmüller 1003070000
EAN 04032248698004
Description
The special die-cast alloy and multi-layered surface sealing provide complete protection for the enclosure.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Width | 35 mm |
|---|---|
| Depth | 48 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | 1003070000 |
|---|---|
| EAN | 04032248698004 |
| ETIM | EC000437 |
| SCIP | 2f94735a-9fba-4903-842f-4fb9aa902310 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (packaged) | 0.03 kg |
Designations
Connector housing Housing
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















