€3.03
% €5.41 (43.99% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810035618 P/N: ZBYFP2303 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZBYFP2303 Schildträger 40x50mm, mit Beschriftung START, für Harmony 30mm"
Schneider Electric Label Holder 40x50mm, with inscription START, for Harmony 30mm
Schneider Electric ZBYFP2303
EAN 3606489755553
Description
Il portaetichetta senza etichetta consente di personalizzare l'unità di comando con qualsiasi etichetta desiderata per supportare le macchine e le operazioni. È compatibile con qualsiasi unità standard di comando o segnalazione Harmony da 22 mm.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Form | rechteckig |
|---|---|
| Bauform | flach |
| Farbe | weiß |
| Wörtlicher Aufdruck | Start |
| Sprache des Aufdrucks | Englisch |
| Aufdruck ISO-Symbole | sonstige |
| Aufdruck | sonstige |
| Gravierbar | |
| Programmdurchmesser | -mm |
| Breite | 40mm |
| Höhe | 50mm |
| Außendurchmesser | -mm |
| Geeignet für Drucktaster | 1 |
| Geeignet für Leuchtdrucktaste | |
| Geeignet für Leuchtmelder | |
| Geeignet für Pilz-Drucktaster | |
| Geeignet für Signalleuchte | |
| Geeignet für Wahlschalter |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZBYFP2303 |
|---|---|
| EAN | 3606489755553 |
| ETIM | EC000621 |
| ECLASS | eClass_10_AKF043014 |
| Weight | 0.003 kg |
| Weight (Package) | 0.003 kg |
Designations
Button Control unit Designation Harmony Inscription Label Label Label Holder Labeling Field Nameplate Push button Selector switch Signal lamp Switch
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















