€13.67
% €24.45 (44.09% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810033256 P/N: ZB2BV006 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric ZB2BV006 Kontrollleuchtengehäuse"
Schneider Electric Control lights housing
Schneider Electric ZB2BV006
EAN 3389110645385
Description
Deze signaallamp is een afzonderlijk onderdeel van het assortiment hangende controlestations, type XAC. Het heeft een montagebasis voor directe voeding, voor BA9S of neonlampen niet inbegrepen. Het werkt bij een maximumspanning van 400V. Het weegt 15 gram.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Trafo integriert | |
|---|---|
| Mit integriertem Vorwiderstand | |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Mit integrierter Diode | |
| Fassung | BA9s |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue bei AC 50 Hz | 110V |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue bei AC 60 Hz | 110V |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue bei DC | 110V |
| Spannungsart zur Betätigung | AC/DC |
| Leuchtmittel | Glühlampe |
| Anschlussart Hilfsstromkreis | Schraubanschluss |
| Farbe des Leuchtmittels | sonstige |
| Befestigungsart | Frontbefestigung |
Technical data
| P/N (Part Number) | ZB2BV006 |
|---|---|
| EAN | 3389110645385 |
| ETIM | EC000204 |
| ECLASS | eClass_10_AKF027014 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (Package) | 0.02 kg |
Designations
Base for command devices Illuminated push-button attachment LED LED element Lamp element Lamp holder with transformer Lamp socket Lamp socket block for command and signaling devices Lamp socket block for command devices Lamp socket block for signaling devices Lamp socket element Lamp socket for command devices Lamp socket with auxiliary switch Lampholder block Lampholder element Signal light attachment
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















