€175.62
% €314.16 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810033140 P/N: XVS10GMW Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XVS10GMW Multisound Sirene, Harmony XVS, weiß, 106dB, 2 Töne, 120V AC"
Schneider Electric Multisound Siren, Harmony XVS, white, 106dB, 2 tones, 120V AC
Schneider Electric XVS10GMW
EAN 3389119045353
Description
La sirena multisuono Harmony XVS di Schneider Electric è bianca e ha un corpo in PC che assicura tenuta alla polvere e all'acqua grazie al grado di protezione IP53, che la rende ideale per l'utilizzo in ambienti gravosi. Alte prestazioni. Conforme alle norme e alle certificazioni internazionali (IP53).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Nennspannung | 120V |
|---|---|
| Stromart | AC/DC |
| Stromaufnahme | 0.08A |
| Leistung | -W |
| Leistungsaufnahme im Bereitschaftszustand | -W |
| Kalottenfarbe | |
| Leuchtmittel | |
| Lautstärke | 106dB |
| Art des optischen Signals | |
| Art des akustischen Signalgebers | Hupe |
| Art des akustischen Signals | Pulston/Dauerton |
| Montageart | Aufbau |
| Gehäusefarbe | weiß |
| Schutzart (IP) | IP53 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Für Ex-Zone Gas | ohne |
| Für Ex-Zone Staub | ohne |
| Mit Kontakt | 1 |
| Frequenz des Tonsignals | -kHz |
| Entspricht EN 54-23 | |
| Abgedecktes Raumvolumen | -m³ |
| Geeignet für Wandmontage | 1 |
| Geeignet für Deckenmontage | |
| Kompatibel mit Apple HomeKit | |
| Kompatibel mit Google Assistant | |
| Kompatibel mit Amazon Alexa | |
| IFTTT-Unterstützung verfügbar |
Technical data
| P/N (Part Number) | XVS10GMW |
|---|---|
| EAN | 3389119045353 |
| ETIM | EC000195 |
| SCIP | fe0ee3ab-dd49-4abe-bd8e-c49754e2c442 |
| ECLASS | eClass_10_BAB266011 |
| Weight | 1.24 kg |
| Weight (Package) | 1.24 kg |
Designations
Acoustic signaling device Alarm Alarm device Alerting Harmony XVS Horn Signal device Signal equipment Siren Sound signaling device Warning device XVS
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















