€65.00
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810032549 P/N: XBTZ9980 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XBTZ9980 XBT Direktverbindungskabel Modicon M340, 2,5m"
Schneider Electric XBT Direct Connection Cable Modicon M340, 2.5m
Schneider Electric XBTZ9980
EAN 3389118316508
Description
Deze Magelis XBTZ is een RS 485 kabel voor Modbus seriële verbinding. Het is uitgerust met één mannelijke RJ45 connector aan elk einde. het is 2,5 meter lang. Hij maakt directe verbinding tussen Magelis XBT-aansluitklemmen en PLC's mogelijk.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | SPS-Erweiterung |
|---|---|
| Länge | 2.5m |
| Geeignet für Eingangskarte SPS | |
| Geeignet für Ausgangskarte SPS | |
| Geeignet für digitale Signale | 1 |
| Geeignet für analoge Signale | 1 |
| Ausführung elektrischer Anschluss | sonstige |
| Polzahl | 0 |
Technical data
| P/N (Part Number) | XBTZ9980 |
|---|---|
| EAN | 3389118316508 |
| ETIM | EC000237 |
| SCIP | 69107a2b-eec5-4280-8fc1-e988a903c9a2 |
| ECLASS | eClass_10_AFR598003 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
Adapter Cable Backplane Connection Cable Connecting Line Connection Cable Connection Cable Expansion PC Cable PLC Accessory PLC Connection Cable PLC Connection Cable PLC Connection Cable Programmable Logic Controller Programming Cable Programming Device
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















