€58.92
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810032543 P/N: XBTZ9008 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XBTZ9008 XBT Serielle Modbus-Schnittstelle f. Bedienterminal XBT, L=2,5m, 1 RJ45-Stecker"
Schneider Electric XBT Serial Modbus Interface for Operator Terminal XBT, L=2.5m, 1 RJ45 Connector
Schneider Electric XBTZ9008
EAN 3595863961706
Description
Il Magelis XBTZ è un cavo RS485 per il collegamento del pannello operatore Magelis ad altri prodotti di automazione. Ha 1 connettore maschio RJ45 ed è lungo 2,5 m.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | SPS-Erweiterung |
|---|---|
| Länge | 2.5m |
| Geeignet für Eingangskarte SPS | |
| Geeignet für Ausgangskarte SPS | |
| Geeignet für digitale Signale | 1 |
| Geeignet für analoge Signale | 1 |
| Ausführung elektrischer Anschluss | sonstige |
| Polzahl | 0 |
Technical data
| P/N (Part Number) | XBTZ9008 |
|---|---|
| EAN | 3595863961706 |
| ETIM | EC000237 |
| SCIP | 69107a2b-eec5-4280-8fc1-e988a903c9a2 |
| ECLASS | eClass_10_AFR598003 |
| Weight | 0.12 kg |
| Weight (Package) | 0.12 kg |
Designations
Accessories for PLC Adapter Cable Connecting Line Connection Cable Connection Cable Connection Cable for PLC Connector Cable for Carrier Expansion PC Cable PLC Connection Cable PLC Connection Cable Programmable Logic Controller Programming Cable Programming Device
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















