€130.38
% €233.24 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810031758 P/N: XB4BVBM6GEX Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BVBM6GEX Complete pilot light, Harmony XB4, explosive atmosphere, blue LED 24 240V"
Schneider Electric Complete pilot light, Harmony XB4, explosive atmosphere, blue LED 24 240V
Schneider Electric XB4BVBM6GEX
EAN 3606489486105
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | blau |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 24V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Federzuganschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | flach |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Schutzart (NEMA) | 13 |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BVBM6GEX |
|---|---|
| EAN | 3606489486105 |
| ETIM | EC000272 |
| SCIP | 3d14fd98-3859-4733-a5ee-a3016769973c |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (packaged) | 0.05 kg |
Designations
Explosion proof
Login
No reviews found. Share your insights with others.























