€41.18
% €73.66 (44.09% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810031740 P/N: XB4BV5B6 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BV5B6 Pilot light, Harmony XB4, Metal, 22mm, blue, with transformer, incandescent lamp BA9s, smooth dome, screw terminal, 400V"
Schneider Electric Pilot light, Harmony XB4, Metal, 22mm, blue, with transformer, incandescent lamp BA9s, smooth dome, screw terminal, 400V
Schneider Electric XB4BV5B6
EAN 3389119039529
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | blau |
| Ausführung der Fassung | LED |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 400V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | flach |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Metall |
| Farbe Frontring | Chrom |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BV5B6 |
|---|---|
| EAN | 3389119039529 |
| ETIM | EC000272 |
| SCIP | 3d14fd98-3859-4733-a5ee-a3016769973c |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.18 kg |
| Weight (packaged) | 0.18 kg |
Designations
BA9s Front Front element Harmony XB4 Harmony ZB4 Head part Incandescent lamp Indicator Luminaire Metal pilot light Pilot light Signal lamp XB4 ZB4
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























