€51.29
% €91.75 (44.1% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810031635 P/N: XB4BD912R1K Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric XB4BD912R1K Potentiometer, complete device, Harmony XB4, metal, 22mm, black, resistance 1K Ohm"
Schneider Electric Potentiometer, complete device, Harmony XB4, metal, 22mm, black, resistance 1K Ohm
Schneider Electric XB4BD912R1K
EAN 3606480984990
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Widerstand | 1000Ohm |
|---|---|
| Leistungsaufnahme | 1W |
| Lochdurchmesser | 22.5mm |
| Anzahl der Umdrehungen | 0 |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | sonstige |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | XB4BD912R1K |
|---|---|
| EAN | 3606480984990 |
| ETIM | EC001027 |
| SCIP | 0e30a545-e3ee-4545-a795-1367bfe4f5b7 |
| ECLASS | eClass_10_AKF045014 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (packaged) | 0.1 kg |
Designations
Button Button Complete device Control button Control switch Harmony XB4 Harmony XB4 Metal button Metal pushbutton Metal switch Potentiometer Potentiometer Potentiometer Pushbutton Pushbutton Pushbutton Pushbutton switch Switch XB4 ZB4 complete
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















