€240.30
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810031138 P/N: VW3S8101R50 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric VW3S8101R50 Encoderkabel, zw. Schrittmotorantrieb SD3 u. Motor BRS3, geschirmt -5m"
Schneider Electric Encoder cable, between stepper motor drive SD3 and motor BRS3, shielded -5m
Schneider Electric VW3S8101R50
EAN 3389119224529
Description
Esse feedback do codificador Cordset permite a conexão entre o motor síncrono BRS3 e o Stepper Drive SD3. Ele está equipado com um plugue de codificador de 12 vias do conector para motor e um plugue Molex de 12 vias do conector para o lado da unidade. É um cabo blindado de 5 metros.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | SPS-sonstige Geräte |
|---|---|
| Länge | 5m |
| Geeignet für Eingangskarte SPS | |
| Geeignet für Ausgangskarte SPS | |
| Geeignet für digitale Signale | |
| Geeignet für analoge Signale | |
| Ausführung elektrischer Anschluss | sonstige |
| Polzahl |
Technical data
| P/N (Part Number) | VW3S8101R50 |
|---|---|
| EAN | 3389119224529 |
| ETIM | EC000237 |
| ECLASS | eClass_10_AFR598003 |
| Weight | 0.61 kg |
| Weight (Package) | 0.61 kg |
Designations
Adapter cable Backplane connection cable Connection cable Connection cable Connection cable Extension PC cable PLC connection cable PLC connection cable PLC connection cable Programmable Logic Controller Programming cable Programming device SPS accessories
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















