€262.52
% €315.35 (16.75% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810030582 P/N: VW3A5501 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric VW3A5501 Gleichtaktfilter zur Reduzierung von Lagerströmen, 146,4 µH"
Schneider Electric Common mode filter to reduce bearing currents, 146.4 µH
Schneider Electric VW3A5501
EAN 3606485435763
Description
Gleichtaktfilter zur Reduzierung von Lagerströmen, 146,4 µHZubehör für Frequenzumrichter - Perfekt abgestimmt.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Geeignet als Sinus-Filter | |
|---|---|
| Geeignet als du/dt-Filter | |
| Geeignet als Funk-Entstörfilter | |
| Geeignet als Tonfrequenzsperre | |
| Polzahl | 3 |
| Bemessungstaktfrequenz | 10kHz |
| Bemessungsbetriebsfrequenz | 0Hz |
| Max. Bemessungsbetriebsspannung Ue | 480V |
| Bemessungsstrom AC | 1.1A |
| Max. Betriebsstrom (Ith) bei Betriebsspannung DC | -A |
| Schutzart (IP) | sonstige |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | VW3A5501 |
|---|---|
| EAN | 3606485435763 |
| ETIM | EC002564 |
| ECLASS | eClass_10_ADJ213007 |
| Weight | 0.65 kg |
| Weight (Package) | 0.65 kg |
Designations
ATV Altivar Altivar accessories Altivar options Frequency converter
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















