€924.97
% €1,593.41 (41.95% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810029869 P/N: TPCCIF04 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric TPCCIF04 Externes HMI für TransferPacT Active automatic, externes Display, Aufbaumontage, IP40"
Schneider Electric External HMI for TransferPacT Active automatic, external display, surface mounting, IP40
Schneider Electric TPCCIF04
EAN 3606481065964
Description
TPCCIF04 to zewnętrzny moduł HMI z wyświetlaczem przeznaczony do TransferPacT Acitve Automatic. Ten zewnętrzny moduł HMI służy do zdalnego wyświetlania parametrów ustawień. Połączenie pomiędzy TransferPacT a TPCCIF04, realizowane jest przez kabel RJ45. Moduł TPCCIF04 montowany jest na zewnętrznej stronie drzwi. Wymiary zewnętrznego modułu HMI to 91,5 mm (szerokość) x 120,5 mm (wysokość) x 56 mm (głębokość).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Montageart | Aufbau |
|---|---|
| Anzahl der Bildpunkte | 96 |
| Anzahl der Zeichen pro Zeile | |
| Anzahl der Zeilen | |
| Frei programmierbares Display | |
| Spannungsart | |
| Versorgungsspannung | -V |
| Kommunikationsbus | RS-485 |
| Kommunikationsprotokoll | Modbus |
| Kommunikationsmedium drahtlos | |
| Kommunikationsmedium Glasfaser | |
| Kommunikationsmedium Kupfer | |
| Möglichkeit zur Konfigurierung des Reglers | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Explosionsgeschützt | |
| Mit Montageset | |
| Mit PC-Anschluss | |
| Breite | 91.5mm |
| Höhe | 120.5mm |
| Tiefe | 56mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | TPCCIF04 |
|---|---|
| EAN | 3606481065964 |
| ETIM | EC011541 |
| Weight | 0.35 kg |
| Weight (Package) | 0.35 kg |
Designations
Display module LCD TPCCIF04 TransferPacT external HMI flush mounting
Login
No reviews found. Share your insights with others.











































