€80.32
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810028942 P/N: SR2CBL06 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric SR2CBL06 Programmierkabel, Zelio Logic, für HMI XBT, USB"
Schneider Electric Programming Cable, Zelio Logic, for HMI XBT, USB
Schneider Electric SR2CBL06
EAN 3389110704020
Description
Deze adapter voor PC USB-poort is bedoeld als accessoire voor de Magelis XBT-serie. Met deze kabel kunt u toepassingen overzetten naar de pc. Het is uitgerust met een 9-wegs SUB-D-connector aan het ene uiteinde en 1 mannelijke USB type A-connector aan het andere uiteinde. Het is 1,8 meter lang.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Steckverbindertyp Anschluss 1 | sonstige |
|---|---|
| Ausführung Anschluss 1 | Stecker |
| Steckrichtung Anschluss 1 | |
| Anzahl der Pole Anschluss 1 | 6 |
| Steckverbindertyp Anschluss 2 | USB-A |
| Ausführung Anschluss 2 | Stecker |
| Steckrichtung Anschluss 2 | |
| Anzahl der Pole Anschluss 2 | 6 |
| Länge | 1.8m |
Technical data
| P/N (Part Number) | SR2CBL06 |
|---|---|
| EAN | 3389110704020 |
| ETIM | EC001408 |
| SCIP | 65d2d364-0a54-4660-92ca-f38c5c71f590 |
| ECLASS | eClass_10_ABS666007 |
| Weight | 0.13 kg |
| Weight (Package) | 0.13 kg |
Designations
Automation Control Control relay Logic module PLC PLC control relay PLC control relay PLC small control unit Small control unit Smart Relay Smart Relay Zelio Zelio Logic affordable small control unit logic module small control unit
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















