€12.92
% €22.61 (42.86% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810028301 P/N: RXG21BDPV Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RXG21BDPV Interface-Relais 2W 5A 24VDC Prüftaste Sockel Bügel Diode+LED montiert"
Schneider Electric Interface Relay 2C/O 5A 24VDC Test Button Socket Bridge Diode+LED mounted
Schneider Electric RXG21BDPV
EAN 3606489562854
Description
Harmony RXG er en serie plugg-inn reléer som med en bredde på 16 mm og kraftige kontakter er kompatible med øvrige merker i bransjen. Reléene fås med enten 1 C/O på 10A eller 2 C/O kontakter på 5A og kan velges med eller uten testknapp og innebygd lysdiode. Det er mulighet for isetting av en beskyttelsesmodul (diode, varistor eller RC-led) direkte i relésokkelen hvis det er behov for dette. Soklene RGZE1SxxM og RGZExxP har separate terminaler for strømforsyning og kontaktsett som gjør det enkelt og oversiktlig å feilsøke på reléene. RXG21BDPV er et komplett pluggrelé montert i RGZE1S48M relésokkelen med en festebøyle, som sikrer at reléet blir holdt fast i sokkelen, selv under vibrerende forhold. I sokkelen er det montert en sperrediode for ensretting av DC spenningen. Dioden har samtidig en innebygd LED som indikerer når det er strøm på reléet. RXG21BDPV har 2 C/O AgSn kontakter på 5A og innebygd testknapp. Testknappen kan påvirkes momentant ved å trykke på den blå knappen og tvangskoples ved å vippe den grønne delen opp. Like over testknappen er det en mekanisk indikator hvor et oransje merke viser om reléet er trukket. Utover det er det en påbygget merkeplate hvor oppmerking av reléet kan foretas. Reléet har en levetid på 100.000 koplinger (avhengig av belastningsgrad og type). Strømforsyningen til RXG21BDPV er 24 VDC og egetforbruket på reléet er 0,53W. Minste innkoplingsstrøm på kontaktsettet er 10mA. Ytterligere oppmerking av sokkelen kan foretas med RSZL300 oppmerkingsplater som trykkes lett ned på selve sokkelen. Det er mulig å forbinde opptil 8 reléer med sløyfeskinnen RGZS08 som fås som tilbehør til soklene. RXG serien har UL og CSA godkjennelse for bruk i USA og Canada. Serien har DNV/GL sertifikat for bruk i marine applikasjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Steckanschluss |
|---|---|
| Komplettgerät mit Sockel | 1 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | 1 |
| Mit LED-Anzeige | |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | -V |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | -V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | -V |
| Spannungsart zur Betätigung | DC |
| Antrieb | ungepolt |
| Schaltverhalten des Antriebs | monostabil |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 2 |
| Art des Schaltkontaktes | sonstige |
| Mit zwangsgeführten Kontakten | |
| Werkstoff des Kontakteinsatzes | sonstige |
| Werkstoff des Kontaktes | sonstige |
| Werkstoff der Kontaktbeschichtung | sonstige |
| Spannungsart der Betriebsspannung | |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Nennstrom | 5A |
| Max. Einschaltstrom | -A |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schutzart (RT) nach IEC 61810-7 | |
| Breite | 15mm |
| Höhe | 79mm |
| Tiefe | 72mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RXG21BDPV |
|---|---|
| EAN | 3606489562854 |
| ETIM | EC001437 |
| ECLASS | eClass_10_ACZ184017 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
Plug-in industrial relays coupling relay interface relay interface relays miniature relays monostable relay plug-in relay relay relay modules relays
Login
No reviews found. Share your insights with others.

























