€8.37
% €14.64 (42.83% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810028276 P/N: RUZSF3M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RUZSF3M Sockel für RUMF, 2+3 polig, separate Kontakten, Kastenklemmen"
Schneider Electric Base for RUMF, 2+3-pole, separate contacts, box terminals
Schneider Electric RUZSF3M
EAN 3389119403252
Description
Harmony Relay. Stecksockel zur Aufnahme von Flachstiften der Universalrelais RUMF. Die Kastenklemmen sind in getrennter Anordnung angebracht.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | sonstige |
|---|---|
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | |
| Funktionale Ergänzung möglich | |
| Anzahl der Pins | 11 |
| Breite | 36mm |
| Höhe | 104mm |
| Tiefe | 96mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RUZSF3M |
|---|---|
| EAN | 3389119403252 |
| ETIM | EC001456 |
| ECLASS | eClass_10_AKF082015 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
Base Industrial relay Plug-in base Plug-in relay Relay Relay Relay base Universal relay
Login
No reviews found. Share your insights with others.




























