€6.79
% €11.89 (42.89% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810028274 P/N: RUZSC2M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RUZSC2M Sockel für RUMC2+RE48, 2 polig, 8 Pins, separate Kontakte, Kastenklemmen"
Schneider Electric Base for RUMC2+RE48, 2-pole, 8 pins, separate contacts, box terminals
Schneider Electric RUZSC2M
EAN 3389119403245
Description
Gniazdo przekaźnika stworzone w oparciu o doświadczenie w budowie przekaźników zbierane od 1924. Szeroki wybór styków dla rozmaitych zastosowań oraz prosta i kompaktowa forma pozwalająca z łatwością umieścić je na szynie DIN.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | sonstige |
|---|---|
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | |
| Funktionale Ergänzung möglich | |
| Anzahl der Pins | 8 |
| Breite | 36mm |
| Höhe | 105mm |
| Tiefe | 96mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RUZSC2M |
|---|---|
| EAN | 3389119403245 |
| ETIM | EC001456 |
| ECLASS | eClass_10_AKF082015 |
| Weight | 0.07 kg |
| Weight (Package) | 0.07 kg |
Designations
Base Industrial relay Plug-in base Plug-in relay Relay Relay Relay base Tube base Universal relay
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















