€13.53
% €23.68 (42.86% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810028178 P/N: RSB2A080BDPV Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RSB2A080BDPV Interface-Relais 2W 8A 24VDC Sockel Bügel Diode Schild montiert"
Schneider Electric Interface relay 2W 8A 24VDC base bracket diode shield mounted
Schneider Electric RSB2A080BDPV
EAN 3606489562755
Description
Zelio RSB er en serie kompakte plugg-inn reléer med en bredde på kun 16 mm. Reléene fås med enten 1 C/O på 12 eller 16A eller 2 C/O kontakter på 8A. Det er mulighet for isetting av en beskyttelsesmodul (diode, varistor eller RC-led) direkte i relésok kelen hvis det er behov for dette. Soklene RSZE1S35M og RSZE1S48M har separate terminaler for strømforsyning og kontaktsett s om gjør det enkelt og oversiktlig å feilsøke på reléene. RSB2A080BDPV er et komplett plugg-inn relé montert i RSZE1S48M relés okkelen med en festebøyle, som sikrer at reléet blir holdt fast i sokkelen, selv under vibrerende forhold. I sokkelen er det montert en sperrediode for ensretting av DC spenningen. Dioden har samtidig en innebygget LED som indikerer når det er strøm på reléet. RSB2A080BDPV har 2 C/O AgNI kontakter med en maksimal belastning på 8A. Reléet har en levetid på 100.000 koplinger (avhengig av belastningsgrad og type). Strømforsyningen til RSB2A080BDPV er 24 VDC og egetforbruket på reléet er 0,45W. Mins te innkoplingsstrøm på kontaktsettet er 100mA. Det er mulig å forbinde opptil 8 reléer med sløyfeskinnen RGZS08 som fås som t ilbehør til soklene. RSB serien har UL og CSA godkjennelse for bruk i USA og Canada
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Steckanschluss |
|---|---|
| Komplettgerät mit Sockel | 1 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | 1 |
| Mit LED-Anzeige | 1 |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | -V |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | -V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 0V |
| Spannungsart zur Betätigung | DC |
| Antrieb | ungepolt |
| Schaltverhalten des Antriebs | monostabil |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 2 |
| Art des Schaltkontaktes | sonstige |
| Mit zwangsgeführten Kontakten | |
| Werkstoff des Kontakteinsatzes | sonstige |
| Werkstoff des Kontaktes | sonstige |
| Werkstoff der Kontaktbeschichtung | sonstige |
| Spannungsart der Betriebsspannung | |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Nennstrom | 8A |
| Max. Einschaltstrom | -A |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schutzart (RT) nach IEC 61810-7 | RT I |
| Breite | 64mm |
| Höhe | 84mm |
| Tiefe | 15mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RSB2A080BDPV |
|---|---|
| EAN | 3606489562755 |
| ETIM | EC001437 |
| ECLASS | eClass_10_ACZ184017 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Coupling relay Interface relay Interface relays Miniature relay Monostable relay Plug-in industrial relays Plug-in relay Relay Relay Relay modules
Login
No reviews found. Share your insights with others.



















