€78.89
% €138.04 (42.85% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810028046 P/N: RM22TU21 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RM22TU21 Netzüberwachung auf Phasenfolge, -ausfall und Unterspannung, 200-240VAC, 2 W"
Schneider Electric Network monitoring for phase sequence, failure, and undervoltage, 200-240VAC, 2 W
Schneider Electric RM22TU21
EAN 3606480792168
Description
Ten 3 fazowy przekaźnik jest urządzeniem kontrolującym wartości oraz zmiany poziomu napięcia w zastosowaniach przemysłowych oraz budynkow ych. Jest jednym z najwęźszych (22.5mm)tego typu urządzeń na rynku co pozwala go prosto zamontować na szynie DIN. Wyposażony w przycisk pomiarowy, obudowę z plastiku oraz pokrętła do ustawiania parametrów.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
|---|---|
| Mit abnehmbaren Klemmen | |
| Externe Stromversorgung erforderlich | |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | |
| Versorgungsspannung AC 50 Hz | -V |
| Versorgungsspannung AC 60 Hz | -V |
| Versorgungsspannung DC | -V |
| Funktion Phasenfolgeüberwachung | 1 |
| Funktion Phasenausfallerkennung | 1 |
| Funktion Unterspannungserkennung | 1 |
| Funktion Überspannungserkennung | |
| Funktion Asymmetrieerkennung | |
| Spannungsmessbereich | 160V |
| Min. einstellbare Ansprechverzögerungszeit | -s |
| Max. zulässige Ansprechverzögerungszeit | -s |
| Min. einstellbare Rückfallverzögerungszeit | -s |
| Max. zulässige Rückfallverzögerungszeit | -s |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Kontakte als Wechsler | 2 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Bemessungsschaltstrom | -A |
| Breite | 22.5mm |
| Höhe | 90mm |
| Tiefe | 73mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RM22TU21 |
|---|---|
| EAN | 3606480792168 |
| ETIM | EC001441 |
| SCIP | 3c095d35-159c-493c-8604-58788d456aa9 |
| ECLASS | eClass_10_AKF097014 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.1 kg |
Designations
Control relay Measuring and monitoring relay Measuring relay Monitoring device Monitoring relay Network guard Network monitoring Network relay Phase failure Phase guard Phase monitoring Phase relay Phase sequence Test function Three-phase guard Three-phase guard Three-phase monitoring Three-phase monitoring Three-phase relay Undervoltage guard Undervoltage monitoring
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















