€3.54
% €6.19 (42.81% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810028010 P/N: RGZE1S48M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RGZE1S48M Sockel für RXG2, getrennte Kontakt-Anordnung, 5 A, 250 V, Schraubklemme, Bügel"
Schneider Electric Base for RXG2, separate contact arrangement, 5 A, 250 V, screw terminal, bracket
Schneider Electric RGZE1S48M
EAN 3606480689444
Description
To gniazdo przekaźnika czasowego Harmony RGZ ma oddzielne zaciski stykowe Umożliwia szybki i łatwy montaż wtykowy przekaźników bez konieczności użycia narzędzi. Jest kompatybilny ze wszystkimi przekaźnikami 2 C/O DPDT RXG. Proste mocowanie przekaźników poprzez zacisk umożliwia szybką wymianę przekaźników i minimalizuje czas przestoju maszyny.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
|---|---|
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | 1 |
| Funktionale Ergänzung möglich | 1 |
| Anzahl der Pins | 8 |
| Breite | 15.8mm |
| Höhe | 77.5mm |
| Tiefe | 73mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RGZE1S48M |
|---|---|
| EAN | 3606480689444 |
| ETIM | EC001456 |
| ECLASS | eClass_10_AKF082015 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Accessories Interface relay Pin socket Plug-in relay Pluggable industrial relays Relay Relay socket Socket
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















