€3.04
% €5.32 (42.86% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810028009 P/N: RGZE1S35M Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RGZE1S35M Sockel für RXG1, getrennte Kontakt-Anordnung, 10 A, 250 V, Schraubklemme, Bügel"
Schneider Electric Base for RXG1, separate contact arrangement, 10 A, 250 V, screw terminal, bracket
Schneider Electric RGZE1S35M
EAN 3606480689437
Description
To gniazdo przekaźnika czasowego Harmony RGZ ma oddzielne zaciski stykowe Umożliwia szybki i łatwy montaż wtykowy przekaźników bez konieczności użycia narzędzi. Jest kompatybilny ze wszystkimi przekaźnikami 1 C/O SPDT RXG. Proste mocowanie przekaźników poprzez zacisk umożliwia szybką wymianę przekaźników i minimalizuje czas przestoju maszyny.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
|---|---|
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | 1 |
| Funktionale Ergänzung möglich | 1 |
| Anzahl der Pins | 5 |
| Breite | 15.8mm |
| Höhe | 77.5mm |
| Tiefe | 73mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RGZE1S35M |
|---|---|
| EAN | 3606480689437 |
| ETIM | EC001456 |
| ECLASS | eClass_10_AKF082015 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Accessories Interface relay Plug-in industrial relays Plug-in relay Plug-in socket Relay Relay socket Socket
Login
No reviews found. Share your insights with others.






















