€3.62
% €6.34 (42.9% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810028007 P/N: RGZE05P Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric RGZE05P Push-In Sockel für RXG1-Relais, getrennte Kontakt-Anordnung, 10A, 250V"
Schneider Electric Push-in base for RXG1 relays, separate contact arrangement, 10A, 250V
Schneider Electric RGZE05P
EAN 3606481465702
Description
Harmony RXG er en serie plugg-inn reléer som med en bredde på 16 mm og kraftige kontakter er kompatible med øvrige merker i bransjen. Reléene fås med enten 1 C/O på 10A eller 2 C/O kontakter på 5A og kan velges med eller uten testknapp og innebygd lysdiode. Det er mulighet for isetting av en beskyttelsesmodul (diode, varistor eller RC-led) direkte i relésokkelen hvis det er behov for dette. Soklene RGZE1SxxM og RGZExxP har separate terminaler for strømforsyning og kontaktsett som gjør det enkelt og oversiktlig å feilsøke på reléene. RGZE05P er en relésokkel med push-in fjærklemmer for RXG serien. Sokkelen har en bredde på 16mm, og beskyttelsesmodulene monteres ved siden av tilførselsterminalene. Sokkelen har push-in fjærklemmer for enkel og rask montering uten bruk av verktøy og optimal beskyttelse mot vibrasjoner. Den integrerte festebøylen hindrer relèet i å falle ut når det settes i sokkelen. RGZE05P passer til alle RXG1xxx pluggrelèer med 1 C/O kontakt på 10A. Oppmerking av sokkelen kan foretas med RSZL300 oppmerkingsplater som trykkes lett ned på selve sokkelen. Hver terminal har plass til montering av 2 ledninger med et tverrsnitt på mellom 0,5..1,5 mm2 og har et innebygget målepunkt for test og avprøving. For tilslutning av mer enn en sokkel til samme strømforsyning kan RSZS02 lasken settes inn ved A2 terminalen og dette er også mulig på tvers av de øvrige soklene med push-in terminaler. RXG serien har UL og CSA godkjennelse for bruk i USA og Canada. Sokkelen er oppmerket med både NEMA og IEC betegnelser. Serien har DNV/GL sertifikat for bruk i marine applikasjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Federzuganschluss |
|---|---|
| Montageart | Hutschiene TH35 |
| Mit abnehmbaren Klemmen | 1 |
| Funktionale Ergänzung möglich | 1 |
| Anzahl der Pins | 5 |
| Breite | 16mm |
| Höhe | 67mm |
| Tiefe | 98mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | RGZE05P |
|---|---|
| EAN | 3606481465702 |
| ETIM | EC001456 |
| ECLASS | eClass_10_AKF082015 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Accessories Base Interface relays Plug-in industrial relays Plug-in relays Plug-in socket Push-in base Relay Relay base
Login
No reviews found. Share your insights with others.





























