€20.69
% €28.98 (28.61% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027936 P/N: R9XFH318 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric R9XFH318 Resi9 Phasenschiene Gabel, 3P, 18 TE, 63A, ablängbar"
Schneider Electric Resi9 busbar fork, 3P, 18 modules, 63A, can be shortened
Schneider Electric R9XFH318
EAN 3606480515927
Description
Denne 3 pol Resi9 samleskinnen er en horisontal, isolert og kuttbar samleskinne av gaffeltype for iC60 RCBO som leveres med 2 stk endedeksler. Lengden er 18 moduler à 18 mm. Fasefordelingen er L1-L2-L3. Avstand mellom hver fase er 18 mm. Merkestrømme n er 63A ved 40°C. Tverrsnittet er 10 mm2.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Phasen | 3 |
|---|---|
| Polzahl | 3 |
| Geeignet für Anzahl Geräte | 6 |
| Teilungsmaß | 18mm |
| Querschnitt | 10mm² |
| Länge | 320mm |
| Zuschneidbar | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 18 |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 63A |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Gabel |
| Isoliert | 1 |
| Bemessungsstoßspannung | -kV |
| Bedingter Bemessungskurzschlussstrom Iq | -kA |
| Max. Bemessungsbetriebsspannung Ue | 400V |
| Bemessungskurzzeitstromfestigkeit Icw | -kA |
| Geeignet für Geräte mit N-Leiter | |
| Geeignet für Geräte mit Hilfsschalter | |
| Farbe | weiß |
Technical data
| P/N (Part Number) | R9XFH318 |
|---|---|
| EAN | 3606480515927 |
| ETIM | EC000215 |
| SCIP | 12618b2a-bc0e-4c2d-bb7b-9185c26e01fe |
| Weight | 0.13 kg |
| Weight (Package) | 0.13 kg |
Designations
Busbar Busbar block Busbar block Busbar system Comb busbar Compact phase busbar Conductor bridge Connection Distribution system Equipment mounting rail Forked comb busbar Four-phase busbar Pin comb busbar Power busbar Rail Single-phase busbar Slotted busbar Three-phase busbar Three-phase busbar block Three-phase busbar system Touch-proof busbar block Two-phase busbar Universal comb busbar Wiring bridge Wiring rail
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















