€37.72
% €55.87 (32.49% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027906 P/N: R9J02363 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric R9J02363 Neozed Sicherungssockel D02, 3P, 63A, 400V, DIN-Schiene"
Schneider Electric Neozed Fuse Base D02, 3P, 63A, 400V, DIN Rail
Schneider Electric R9J02363
EAN 3606489756499
Description
Neozed Sicherungssockel. D02, 3 polig, 63A, 400 V AC/DC. Feuerfest GW960°, Anschlussquerschnitt 1,5-25mm². Zur Montage auf DIN-Schiene. Standards gemäß IEC60269-3-1, DIN EN60296-1, DIN EN60296-3 and DIN VDE0636-301.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Polzahl | 3 |
|---|---|
| Baugröße | D02 |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Ausführung mit Abdeckung | |
| Montageart | DIN-Schiene |
| Bemessungsspannung | 400V |
| Bemessungsstrom | 63A |
Technical data
| P/N (Part Number) | R9J02363 |
|---|---|
| EAN | 3606489756499 |
| ETIM | EC001644 |
| SCIP | b617c31b-ef89-4cf1-9642-26149ac9cf09 |
| ECLASS | eClass_10_ACN355011 |
| Weight | 0.2 kg |
| Weight (Package) | 0.2 kg |
Designations
D02 Fuse Neozed Neozed fuse base
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















