€66.85
% €69.26 (3.48% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810027563 P/N: PASA-ANT1 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric PASA-ANT1 Panel Server Antenne Wlan / Wifi (IEEE802.11) / Funk (IEEE802.15.4)"
Schneider Electric Panel Server Antenna WiFi (IEEE802.11)/Radio (IEEE802.15.4)
Schneider Electric PASA-ANT1
EAN 3606481095558
Description
Externe Funk-/WiFi-Antenne für EcoStruxure Panel Server Universal oder Advanced.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Indoor | 1 |
|---|---|
| Outdoor | 1 |
| Antennengewinn | 3dBi |
| Max. Reichweite | 50m |
| Omnidirektional | 1 |
| Polarisation | vertikal |
| Öffnungswinkel horizontal | 360° |
| Öffnungswinkel vertikal | 78° |
| Anschluss | R-SMA |
| Anschlussart | Stecker |
| Mit Anschlusskabel | 1 |
| Länge des Anschlusskabels | 3m |
| Montageart | Direktmontage |
| Höhe | 155.8mm |
| Breite | 35.5mm |
| Tiefe | 35.5mm |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -35°C |
| MIMO | |
| Frequenzband 1 | 2.4GHz |
| Frequenzband 2 | 4.9GHz |
Technical data
| P/N (Part Number) | PASA-ANT1 |
|---|---|
| EAN | 3606481095558 |
| ETIM | EC001698 |
| SCIP | 8fd200e0-fc2c-4c52-ba68-62f2aced16fe |
| Weight | 0.2 kg |
| Weight (Package) | 0.2 kg |
Designations
Antenna EcoStruxure Panel Server Radio Wi-Fi WiFi
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















