€368.24
% €373.66 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810027538 P/N: NSYZZ274G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYZZ274G Polyester-Glasverst.-Sockel f Gehäuse PLAZ(T) 74 Frontöffnung IP44-IK10 RAL 7035"
Schneider Electric Polyester fiberglass base for enclosure PLAZ(T) 74 front opening IP44-IK10 RAL 7035
Schneider Electric NSYZZ274G
EAN 3606480726286
Description
Ce socle est à utiliser avec les coffrets PanelSeT PLA et PanelSeT PHD. Le socle peut être utilisé dans des applications polyvalentes. La largeur est de 785mm. Le kit est composé d'éléments de fixation, de 2 panneaux avant et de 2 parties latérales. Il est gris, en plastique. Il est gris (RAL 7035). Son indice de protection est IP44. Son indice de protection mécanique est IK10.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockel komplett |
|---|---|
| Werkstoff | Kunststoff |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | -kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 750mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 420mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | |
| Geeignet für Außenaufstellung | 1 |
| Breite | 785mm |
| Höhe | 200mm |
| Tiefe | 410mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYZZ274G |
|---|---|
| EAN | 3606480726286 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 1341ad4e-77b9-40e3-bab0-32043fbc5959 |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 7.76 kg |
| Weight (Package) | 7.76 kg |
Designations
Base Base / base element (cabinet) Base cabinet Base cabinet/base element Base cover Base for cabinet Base for floor-standing distributor Base/base element (cabinet) Bay base Cabinet accessory Cabinet accessory Cabinet base Cabinet cover Cabinet cover Cabinet cover plate Cabinet view cover Cable cover Cable management base Cable management frame Cable management space Compensation strip Complete base Cover set Cover strip Decorative cover End strip Exhaust fan cover Exhaust fan cover set Inlet fan cover Inlet fan cover set Intermediate base covers Intermediate cover Lateral edge Leveling base Mobile base Mounting fixing set Side cover Side panel Standard base Swing frame cover Swing frame cover Ventilation base View cover View cover for cabinet
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















