€127.83
% €129.71 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027519 P/N: NSYZNPLA74G Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYZNPLA74G Polyester-Sockel 60 mm für Vers. PLA oder PLAT, B750xT420 mm"
Schneider Electric Polyester base 60 mm for Vers. PLA or PLAT, W750xD420 mm
Schneider Electric NSYZNPLA74G
EAN 3606480778018
Description
Thalassa isolerte skap og bokser er laget av fiberglass forsterket polyester, Ekstremt motstandsdyktige og velegnet i tøffe m iljøer, Ip 66 ihht. IEC62208 og NEMA type 1,2,3R,3S,4,4X, 12 og 13, IK 10 med tett dør, IK08 med glassdører. Motstandsdyktige mot ekstrem varme 960°C, Passer for Klasse II utstyr i henhold til IEC60439-1, UV bestandig etter ISO4892-2 metode A, En lan g rekke tilbehør er tilgjengelig.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Sockel komplett |
|---|---|
| Werkstoff | Kunststoff |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer (ähnlich) | 7030 |
| Schlagfestigkeit | |
| Max. Belastbarkeit | -kg |
| Geeignet für Gehäusebaubreite | 750mm |
| Geeignet für Gehäusebautiefe | 420mm |
| Geeignet für Be-/Entlüftung | |
| Geeignet für Kabelrangierung | |
| Geeignet für Außenaufstellung | 1 |
| Breite | 750mm |
| Höhe | 60mm |
| Tiefe | 420mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYZNPLA74G |
|---|---|
| EAN | 3606480778018 |
| ETIM | EC000721 |
| SCIP | 1341ad4e-77b9-40e3-bab0-32043fbc5959 |
| ECLASS | eClass_10_ACN612011 |
| Weight | 5.5 kg |
| Weight (Package) | 5.5 kg |
Designations
Base Base cover Base for cabinet Base for distribution cabinets Base/Base element (cabinet) Base/Base element (cabinet) Cabinet accessories Cabinet accessories Cabinet base Cabinet base Cabinet base/Base element Cabinet sight cover Cabinet trim Cabinet trim Cabinet trim Cable cover Cable management base Cable management frame Cable management space Compensation panel Complete base Cover Decorative trim Exhaust fan cover Exhaust fan cover set Fan cover Fan cover set Intermediate base covers Intermediate cover Leveling base Mobile base Modular base Mounting kit Side cover Side edge Side panel Sight cover Sight cover for cabinet Standard base Swing frame cover Swing frame cover Trim panel Trim set Ventilation base
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















