€19.35
% €19.64 (1.48% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027335 P/N: NSYTSAKFL Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTSAKFL Isolierte Kabeldurchführungsplatte FL21"
Schneider Electric Insulated Cable Entry Plate FL21
Schneider Electric NSYTSAKFL
EAN 3606480326837
Description
Geïsoleerde flens FL21 met ISO uitsnijding - 215x85x10mm Het product is gemaakt van lichtgrijze PC (polycarbonaat) versterkt met vezelglas (RAL 7035) Vast op kabelwartelplaat en kastbehuizing Het kabelinvoermembraan heeft 12 kabelingangen De breedte is 215mm De hoogte is 10mm De diepte is 85mm De kit bestaat uit 1 membraan De vuurbestendigheidstemperatuur is 750 °C Omgevingstemperatuur voor werking -40-80 °C Vlamvertraging V1 conform UL 94 Indringingsbeschermingsgraad IP65 conform IEC 60529 Dit product is gekwalificeerd als een grene premium, met minimaal gebruik van gevaarlijke stoffen
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | sonstige |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 85mm |
| Höhe | 10mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | 1 |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 12 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | metrisch |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | 8 |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTSAKFL |
|---|---|
| EAN | 3606480326837 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.18 kg |
| Weight (Package) | 0.18 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Closing flange Conduit entry plate Control cabinet flange plate Control cabinet flange plate Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry plate Flange Flange insert Foam rubber flange Foam rubber through-flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG-segment flange plate Panel flange Plate Small enclosure entry flange Small enclosure entry plate Small enclosure/control cabinet entry flange
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















