€0.81
% €1.11 (27.03% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027198 P/N: NSYTRAC162 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTRAC162 Linergy-TR, Abschlussplatte, für Durchgangsklemme NSYTRV162 und NSYTRV162PE, Breite=2,2mm,in Farbe Grau"
Schneider Electric NSYTR terminal block end cover for one-level screw terminal block, 1x1, 16mm2
Schneider Electric NSYTRAC162
EAN 3606480533563
Description
Linergy NSYTR - Afdekplaat voor klemmenblok. Het is compatibel met het TRV-schroefklemmenblok. Het heeft een grijze oppervlaktebehandeling. Voor schroef klemmenblok 1x1 met één niveau, 2,5 tot 10mm². Verkocht in partijen van 50 eenheden. Het voldoet aan Green Premium (RoHS/REACH).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung Abschlussplatte | 1 |
|---|---|
| Ausführung Zwischenplatte | |
| Farbe | grau |
| Stärke | 2.2mm |
| Rastbar | 1 |
| Brennbarkeitsklasse des Isolierstoffs nach UL94 | sonstige |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTRAC162 |
|---|---|
| EAN | 3606480533563 |
| ETIM | EC000886 |
| ECLASS | eClass_10_AKE261014 |
| Weight | 0.003 kg |
| Weight (Package) | 0.003 kg |
Designations
Cover plate End and separator plate for terminal blocks End plate Intermediate piece Intermediate plate Intermediate plate for terminal blocks Lid Partition disc Partition plate Partition wall Separator plate Spacer Spacer cover Terminal block closing plate Terminal block end plate Terminal block end plate Terminal block partition Universal plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















