€60.04
% €60.93 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027113 P/N: NSYTLGUHD Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLGUHD Hochleistungskabeleinführungsplatte aus Alu,f Freiluftaufstellung B 495 x T 230"
Schneider Electric High-performance cable entry plate for outdoor installation W 495 x D 230
Schneider Electric NSYTLGUHD
EAN 3606480681448
Description
Piastra passacavi per applicazioni pesanti in alluminio piana multiuso per armadi PanelSet S3HD Il prodotto è in alluminio La piastra ha uno spessore di 3 mm La larghezza nominale è 495 mm L'altezza è di 20 mm La profondità nominale è 495 mm e la profondità reale è 495 mm Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 1 guarnizione La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio La protezione anticorrosione è assicurata da un rivestimento di finitura spazzolato
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 495mm |
| Höhe | 20mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Aluminium |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLGUHD |
|---|---|
| EAN | 3606480681448 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | b8d0fb33-5e43-4121-80bd-e0d068ed5eda |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.84 kg |
| Weight (Package) | 0.84 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Control cabinet flange plate Diaphragm flange Empty flange for small enclosures Entry flange for small enclosures Entry flange for small enclosures/control cabinet Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for control cabinet Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















