€130.17
% €132.09 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027111 P/N: NSYTLGME Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLGME Flexicable Einfuehrungsplatte 495X220"
Schneider Electric Flexicable Introduction Plate 495X220
Schneider Electric NSYTLGME
EAN 3606480467677
Description
Piastra a passacavi Flexicable per PanelSeT S3D/CRNG con membrana perforabile. L 495 x P 220 mm. Accessorio per la gestione dei cavi. Montaggio nella parte inferiore della cassetta. Perforabile con cacciavite. Non presenta fori. Piastra in acciaio, membrana in HCE (elastomero termoindurente). Grigio RAL 7035. Membrana, 1 piastra inclusa.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 510mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLGME |
|---|---|
| EAN | 3606480467677 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.47 kg |
| Weight (Package) | 1.47 kg |
Designations
Introduction flange for small housings Introduction flange for small housings/Switchgear Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Flange Flange insert Flange plate Foam rubber flange Foam rubber passage flange Introduction plate Introduction plate for small housings Membrane flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Small housing flange empty Switchgear flange plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















