€20.35
% €20.65 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027109 P/N: NSYTLG2FL Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLG2FL Kabeleinführ.platte m. 2 FL21-Ausschnitt f.r S3D-Gehäuse. RAL7035. L495xB220"
Schneider Electric Cable entry plate with 2 FL21 cut-outs for S3D enclosures. RAL7035. L495xB220
Schneider Electric NSYTLG2FL
EAN 3606480168284
Description
Piastra pressacavi multiuso per armadi PanelSeT S3D e PanelSeT CRNG Il prodotto è costituito da una piastra d'acciaio e da un sigillo in polietilene (PE) in schiuma La piastra ha uno spessore di 1,5 mm La larghezza è di 495 mm e la larghezza reale è di 500 mm L'altezza è 495 mm e l'altezza reale è 5 mm La profondità è di 220 mm Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 1 guarnizione separata La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio 2 fori 194 x 62,5 mm La protezione anticorrosione è assicurata da un rivestimento in polvere epossi-poliestere Adatto per membrane FL21
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 500mm |
| Höhe | 5mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLG2FL |
|---|---|
| EAN | 3606480168284 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 1.04 kg |
| Weight (Package) | 1.04 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry flange for small enclosures Cable entry flange for small enclosures/switch cabinet Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry plate Entry plate for small enclosures Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switch cabinet Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG-Segment flange plate Plate Switch cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















