€16.54
% €16.78 (1.43% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027104 P/N: NSYTLF2FL Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLF2FL Kabeleinführ.platte m. 2 FL21-Ausschnitt f.r S3D-Gehäuse. RAL7035. L545xB130."
Schneider Electric Cable entry plate with 2 FL21 cutouts for S3D enclosures. RAL7035. L545xW130.
Schneider Electric NSYTLF2FL
EAN 3606480168338
Description
Piastra pressacavi multifunzione per cassette PanelSeT S3D Il prodotto è costituito da una piastra d'acciaio e da un sigillo in polietilene (PE) in schiuma La piastra ha uno spessore di 1,5 mm La larghezza è di 545 mm e la larghezza reale è di 560 mm L'altezza è 545 mm e l'altezza è 3 mm La profondità è di 130 mm Il set contiene elementi di fissaggio, 1 piastra e 1 guarnizione separata La piastra pressacavi deve essere montata sulla parte inferiore dell'armadio 2 fori 194 x 62,5 mm La protezione anticorrosione è assicurata da un rivestimento in polvere epossi-poliestere Adatto per membrane FL21
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 560mm |
| Höhe | 3mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLF2FL |
|---|---|
| EAN | 3606480168338 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.56 kg |
| Weight (Package) | 0.56 kg |
Designations
Cabinet flange plate Cable entry Cable entry flange Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Entry flange for small enclosure Entry flange for small enclosure/cabinet Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange for meter cabinet Flange insert Flange plate Flange plate for cabinet Foam rubber feed-through flange Foam rubber flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG-segment flange plate Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















