€73.77
% €74.85 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027101 P/N: NSYTLEME Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLEME Flexicable Einfuehrungsplatte 445X130"
Schneider Electric Flexicable Introduction Plate 445X130
Schneider Electric NSYTLEME
EAN 3606480467653
Description
Piastra a passacavi Flexicable per PanelSeT S3D/CRNG con membrana perforabile. L 445 x P 130 mm. Accessorio per la gestione dei cavi. Montaggio nella parte inferiore della cassetta. Perforabile con cacciavite. Non presenta fori. Piastra in acciaio, membrana in HCE (elastomero termoindurente). Grigio RAL 7035. Membrana, 1 piastra inclusa.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 460mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLEME |
|---|---|
| EAN | 3606480467653 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.96 kg |
| Weight (Package) | 0.96 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Cable introduction plate Closure flange Diaphragm flange Empty small enclosure flange Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear Foam rubber flange Foam rubber grommet flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/switchgear Introduction plate Introduction plate for small enclosures Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Switchgear flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















