€14.37
% €14.58 (1.44% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027100 P/N: NSYTLEFL Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLEFL Kabeleinführ.platte m. 1 FL21-Ausschnitt f.r S3D-Gehäuse. RAL7035. L445xB130."
Schneider Electric Cable entry plate with 1 FL21 cutout for S3D enclosure. RAL7035. L445xW130.
Schneider Electric NSYTLEFL
EAN 3606480168376
Description
Placca passacavi standard per PanelSeT S3D/CRNG. A 445 x L 130 mm. Accessorio per la gestione dei cavi. Montaggio nella parte inferiore della cassetta. Passacavo con foro FL. Presenta 1 foro. Per membrane FL21. In acciaio con sigillatura in schiuma di polietilene (PE). Grigio RAL 7035. Elementi di fissaggio, 1 piastra e 1 guarnizione separata inclusi.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 445mm |
| Höhe | 5mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLEFL |
|---|---|
| EAN | 3606480168376 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.57 kg |
| Weight (Package) | 0.57 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable entry flange for small enclosure Cable entry flange for small enclosure/switchgear cabinet Cable entry plate Cable flange plate Closure flange Diaphragm flange Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange insert Flange plate Flange plate for switchgear cabinet Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate Rubber foam flange Rubber foam pass-through flange Small enclosure flange blank Switchgear cabinet flange plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















