€48.38
% €49.09 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027092 P/N: NSYTLCME Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLCME Flexicable Einfuehrungsplatte 245X130"
Schneider Electric Flexicable Introduction Plate 245X130
Schneider Electric NSYTLCME
EAN 3606480467639
Description
Spasial serien består av stål Bokser typeS44,S57,S24 og SDB , Veggmonterte skap type S3D Veggmonterte S3X og S3Dxex skap, Gul vmonterte skap type SF,SM,SMX og SFX Kontrollpulter type SD, SDFog SDX , X i slutten betyr rustfrieskap. Alle bokser og skap er lakkert i farge RAL7035 som standard.Bokser og skap i IP grad : IP55 eller IP66. Godkjent etter Bureau Veritas, UL og Germ anischer LLoyd . Gulvskap Type SM, leveres ferdig sammensatt, mens type SF leveres som kit eller i deler.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 260mm |
| Höhe | 30mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLCME |
|---|---|
| EAN | 3606480467639 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | ba0ee14c-eebb-47d8-a070-ade906247bb0 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.57 kg |
| Weight (Package) | 0.57 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Cable introduction plate Closure flange Diaphragm flange Distribution board flange plate Empty small enclosure flange Flange Flange plate Flange plate for distribution board Foam rubber flange Foam rubber push-through flange Insert flange Introduction flange for small enclosures Introduction flange for small enclosures/distribution boards Introduction plate Introduction plate for small enclosures Meter cabinet flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















