€17.53
% €17.79 (1.46% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027090 P/N: NSYTLC Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLC PanelSeT SF-Kabeleinführungsplatte, Standardausführung"
Schneider Electric Spacial SF cable entry plate, standard design
Schneider Electric NSYTLC
EAN 3606480168468
Description
Spasial serien består av stål Bokser typeS44,S57,S24 og SDB , Veggmonterte skap type S3D Veggmonterte S3X og S3Dxex skap, Gul vmonterte skap type SF,SM,SMX og SFX Kontrollpulter type SD, SDFog SDX , X i slutten betyr rustfrieskap. Alle bokser og skap er lakkert i farge RAL7035 som standard.Bokser og skap i IP grad : IP55 eller IP66. Godkjent etter Bureau Veritas, UL og Germ anischer LLoyd . Gulvskap Type SM, leveres ferdig sammensatt, mens type SF leveres som kit eller i deler.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 270mm |
| Höhe | 5mm |
| Stärke | 1.5mm |
| Werkstoff | Stahl |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLC |
|---|---|
| EAN | 3606480168468 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | e893f0a0-d2cc-4011-9425-3873dde70142 |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.44 kg |
| Weight (Package) | 0.44 kg |
Designations
PG segment flange plate cable entry flange cable entry flange for small enclosures cable gland cable gland plate closure flange control cabinet flange plate flange for meter cabinet flange insert flange plate for control cabinet foam rubber feed-through flange foam rubber flange membrane flange mounting flange nipple flange nipple strip plate wiring entry plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















