€14.01
% €14.22 (1.48% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027087 P/N: NSYTLAUHD Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTLAUHD Hochleistungskabeleinführungsplatte aus Alu,f Freiluftaufstellung B140 x T80"
Schneider Electric High-performance cable entry plate made of aluminum, for outdoor installation B140 x T80
Schneider Electric NSYTLAUHD
EAN 3606480681400
Description
Multifunctionele volle aluminium kabeldoorvoerplaat voor zware buitentoepassing voor PanelSet S3HD behuizingen Het product is gemaakt van aluminium De plaat is 3mm dik De nominale breedte is 140mm en de echte breedte is 140mm De hoogte is 20mm De nominale diepte is 80mm De set bevat bevestigingselementen, 1 plaat en 1 pakking De kabelwartelplaat moet worden gemonteerd op de onderzijde van de kast De bescherming tegen corrosie wordt gewaarborgd door een geborstelde afwerkingscoating
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Kabelverschraubung |
|---|---|
| Typ | gerade |
| Breite | 140mm |
| Höhe | 20mm |
| Stärke | -mm |
| Werkstoff | Aluminium |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Schutzart (NEMA) | |
| Vorprägungen | |
| Anzahl der Steckverbinderöffnungen | 0 |
| Geeignet für Kabeldurchmesser | -mm |
| Gewindeart | ohne |
| Geeignet für Gewindenennmaß metrisch/PG | |
| Typ Einführungsflansch nach SEN 280901 |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTLAUHD |
|---|---|
| EAN | 3606480681400 |
| ETIM | EC000211 |
| SCIP | b8d0fb33-5e43-4121-80bd-e0d068ed5eda |
| ECLASS | eClass_10_ADI315007 |
| Weight | 0.1 kg |
| Weight (Package) | 0.1 kg |
Designations
Cable entry Cable entry flange Cable flange plate Closure flange Conduit entry plate Control cabinet flange plate Diaphragm flange Entry flange for small enclosure/control cabinet Entry flange for small enclosures Entry plate Entry plate for small enclosure Flange Flange for meter cabinet Flange for small enclosure blank Flange insert Flange plate Flange plate for control cabinet Foam rubber flange Foam rubber through-flange Mounting flange Nipple flange Nipple strip PG segment flange plate Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















