€46.09
% €46.77 (1.45% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810027007 P/N: NSYTBS29248T Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYTBS29248T PanelSeT TBS - ABS-Gehäuse mit durchs. Abdeckung H20, H291xB241xT88mm, Schutzart IP66, IK07, RAL 7035"
Schneider Electric Enclosure ABS IP66 IK07 RAL7035 Int.H275W225D80Ext.H291W241D88 transp. Cover H20
Schneider Electric NSYTBS29248T
EAN 3606480165528
Description
Thalassa isolerte skap og bokser er laget av fiberglass forsterket polyester, Ekstremt motstandsdyktige og velegnet i tøffe m iljøer, Ip 66 ihht. IEC62208 og NEMA type 1,2,3R,3S,4,4X, 12 og 13, IK 10 med tett dør, IK08 med glassdører. Motstandsdyktige mot ekstrem varme 960°C, Passer for Klasse II utstyr i henhold til IEC60439-1, UV bestandig etter ISO4892-2 metode A, En lan g rekke tilbehør er tilgjengelig.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Montageart | Aufputz |
|---|---|
| Art der Abdeckung | Deckel |
| Ausführung Deckel | geschlossen |
| Art der Tür | ohne |
| Transparenter Deckel/Tür | 1 |
| Mit Schloss | |
| Nennstrom (In) | -A |
| Höhe | 291mm |
| Breite | 241mm |
| Tiefe | 88mm |
| Einbautiefe | -mm |
| Innentiefe | 80mm |
| Materialstärke Gehäuse | 12.5mm |
| Materialstärke Tür/Deckel | 12.5mm |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Anzahl der Module | 0 |
| Anzahl der Reihen | 0 |
| Breite in Teilungseinheiten | |
| Anzahl der Öffnungen für Flanschplatten | 0 |
| Anbaumöglichkeit | |
| Anzahl der Leitungseinführungen | 2 |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Mit Montageplatte | |
| Geeignet für Außengebrauch | 1 |
| Geeignet für Blitzschutz | 1 |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4 |
| Schutzklasse | II |
| Schlagfestigkeit | IK07 |
| Funktionserhalt | ohne |
| Deckel mit Überdruckentlastung |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYTBS29248T |
|---|---|
| EAN | 3606480165528 |
| ETIM | EC000058 |
| ECLASS | eClass_10_ACN385011 |
| Weight | 0.89 kg |
| Weight (Package) | 0.89 kg |
Designations
Aluminum enclosure Cabinet system Circuit breaker box Connection enclosure Console enclosure Distribution enclosure Distribution enclosure Empty cabinet Empty enclosure Empty enclosure/cabinet Enclosure Floor-standing cabinet Floor-standing enclosure Fuse enclosure Individual enclosure Installation small distribution system Insulating material enclosure Lightning current arrester enclosure Operator panel enclosure Plastic enclosure Series control cabinet Small distribution board Steel enclosure Steel sheet enclosure Sub-cabinet Sub-cabinet for empty enclosure Sub-cabinet for insulating material distributor Superstructure enclosure Surge arrester enclosure Wall enclosure
Login
No reviews found. Share your insights with others.






































